Z84C0010VEG
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
Z84C0010VEG
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microprocessors
Co-Processors/DSP : -
Number of Cores/Bus Width : 1 Core, 8-Bit
Voltage - I/O : 5.0V
Additional Interfaces : -
Operating Temperature : -40°C ~ 100°C (TA)
Package / Case : 44-LCC (J-Lead)
USB : -
RAM Controllers : -
Security Features : -
Package : Tube
Ethernet : -
Product Status : Active
Graphics Acceleration : No
Display & Interface Controllers : -
Mounting Type : Surface Mount
Series : Z80
Supplier Device Package : 44-PLCC
SATA : -
Mfr : Zilog
Core Processor : Z80
Speed : 10MHz
Base Product Number : Z84C0010
Description : IC MPU Z80 10MHZ 44PLCC
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Z80 Microprocessor IC Z80 1 Core, 8-Bit 10MHz 44-PLCC